Komunikacyjne zmiany w powiecie polickim. Przedsięwzięcia dofinansuje UE
Chodzi o gruntowny remont drogi powiatowej Police-Szczecin przez Przęsocin jak i budowę ścieżek rowerowych w Policach wzdłuż ul. Piaskowej oraz wzdłuż ul. Rurowej, Tanowskiej oraz Roweckiego. Komunikacyjne inwestycje w powiecie polickim zostaną wsparte unijnymi funduszami Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowy dofinansowania przekazał w Policach władzom gminy i powiatu marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Nastąpiło to w piątek, 4 stycznia 2019 roku.
 
Na dalsze drogowo-transportowe inwestycje w powiecie polickim przeznaczono tym razem ze środków RPO WZ 2014-2020 prawie 9 mln zł.
 
- Mocnym akcentem samorządy ziemi polickiej rozpoczynają nowy 2019 rok. To komunikacyjne przedsięwzięcie, które od dłuższego czasu czekały na realizację - podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
 
To ponad 4 km drogi powiatowej nr 3914Z Szczecin-Police przez miejscowość Przęsocin. Prace budowlane obejmują przebudowę jezdni, budowę ciągu pieszo-rowerowego, chodników, kanalizacji deszczowej, zjazdów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz modernizację zatok autobusowych.
 
- Tym sposobem poprawi się również dostępność do terenów inwestycyjnych i spójność komunikacyjna Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego - przyznał starosta policki Andrzej Bednarek.
 
Koszt inwestycji to prawie 21 mln zł. Urząd Marszałkowski dołoży z eurofunduszy 7 mln zł. Zgodnie z wnioskiem Starostwa Powiatowego w Policach, droga na być gotowa do końca grudnia 2020 roku. 
 
Ścieżki rowerowe powstaną w Policach wzdłuż ul. Piaskowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Zamenhofa oraz wzdłuż ul. Rurowa-Tanowska-Roweckiego. Nową infrastrukturę dla cyklistów wzbogacą 2 obiekty „Bike&Ride” z miejscami postojowymi na 20 rowerów.
 
- Podnosimy atrakcyjność Polic. Nie tylko tę turystyczną. Drogi rowerowe to ułatwienie dla codziennego życia mieszkańców, np. pracowników Zakładów Chemicznych - zaznaczył burmistrz Władysław Diakun.
 
Koszt przedsięwzięcia to prawie 2,3 mln zł. Urząd Marszałkowski z dołoży z eurofunduszy ponad 1,9 mln zł. Gmina Police zamierza zakończyć prace do grudnia br.